Zawodnicy Wametu Dąbcze startowali w II GP Wielkopolski seniorów

Pięciu zawodników Wametu Dąbcze wystartowało w niedzielę w II Grand Prix Wielkopolski seniorów w tenisie stołowym. Zawody rozegrane zostały w oddalonym od Dąbcza o ponad 170 kilometrów Krzyżu Wielkopolskim.

Najlepszy wynik w drugim turnieju z cyklu uzyskał Mateusz Przybył, który został sklasyfikowany na miejscach w przedziale 11-12. Kapitan Wametu dotarł nawet do ćwierćfinału, w którym musiał uznać wyższość Mateusza Lisieckiego z Tajfuna Ostrów Wielkopolskim. We wcześniejszych spotkaniach Przybył pokonał m.in. Mateusza Kowala (Tajfun Ostrów Wielkopolski) czy Michała Deigslera z LKTS-u Luveny Luboń.

Aż dwóch przedstawicieli uczestnika Pucharu Europy TT Inter Cup uplasowało się na początku trzeciej dziesiątki. Krzysztof Mrozek zajął miejsca 21-22, a Wojciech Chrząszcz 23-24. Obydwaj gracze spotkali się w “bratobójczym” pojedynku, w którym lepszy okazał się Mrozek.

W Krzyżu Wielkopolskim wystartowali także 15-letni Tomasz Mrozek i Jakub Mazankiewicz. Pierwszy został sklasyfikowanyna miejscach 41-44, a drugim zajął 57 pozycję.

Triumfatorem II Grand Prix Wielkopolski seniorów w Krzyżu Wielkopolskim został Krzysztof Katafiasz (Tajfun Ostrów Wielkopolski), który na podium wyprzedził Macieja Wiśniewskiego i Rafała Dworakowskiego (obydwaj Ochman Raszków).