Współzawodnictwo sportowe: Wamet Dąbcze dziewiątym klubem w Wielkopolsce

Dziewiąte miejsce zajął Klub Sportowy Wamet Dąbcze we współzawodnictwie Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Wielkopolsce w sezonie 2019/2020. Łącznie w rankingu zostało sklasyfikowanych 48 klubów z całego województwa.

W poprzednim sezonie tenisiści stołowi z Dąbcza zdobyli łącznie 2406 punktów. Najwięcej “oczek” gracze z gminy Rydzyna wywalczyli w turniejach indywidualnych – 1444. Ponadto przedstawiciele zespołu z powiatu leszczyńskiego w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski zainkasowali 327 punktów, a za starty w rozgrywkach ligowych otrzymali 635 punkty.

Jedną pozycję wyżej Klub Sportowy Wamet Dąbcze został sklasyfikowany we współzawodnictwie dzieci i młodzieżowy. Sezon drużyna z Dąbcza w tym rankingu zakończyła na ósmej pozycji.

Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego opublikował także ranking pod względem przyznanych licencji zawodniczych. Klub Sportowy Wamet Dąbcze zajmuje w tej klasyfikacji dwunaste miejsce w Wielkopolsce. Łącznie sklasyfikowane zostały 63 kluby.