Werner z brązowym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Wielkopolski

Brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Wielkopolski wywalczył w minioną niedzielę tenisista stołowy Wametu Dąbcze – Jakub Werner. Zawody rozegrane zostały w Poznaniu.

Jakub Werner w stolicy województwa stoczył trzy pojedynki. Gracz 2-ligowego Wametu pokonał w Poznaniu Macieja Buśko (UKS Optimum Lubasz) 3:0 oraz uległ Jakubowi Jankowskiemu (Polonia Smigiel) 0:3 oraz Dariuszowi Sałamaszkowi (fairPlayce Poznań) 1:3.

Teraz przed zawodnikiem klubu z Gminy Rydzyna start w 33. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które w ostatni weekend maja odbędą się w Gliwicach (woj. śląskie). W zawodach wystartują najlepsi w kraju zawodnicy do lat 21, którzy rywalizować będą o medale w grze pojedynczej, podwójnej, mieszanej i turnieju drużynowym.

Medal Jakuba Wernera to kolejny sukces gracza Wametu Dąbcze w mistrzostwach Wielkopolski. Wcześniej po srebrny medal w wojewódzkim czempionacie juniorów sięgnął Tomasza Mrozek, a brąz w rywalizacji drużynowej młodzików wywalczyła drużyna Wametu Dąbcze w składzie: Maciej Kajzer i Filip Baliński.