Werner ponownie najlepszy! 18-latek wygrał III GP Wielkopolski seniorów!

18-letni tenisista stołowy Wametu Dąbcze – Jakub Werner został triumfatorem III Grand Prix Wielkopolski seniorów, które w niedzielę odbyło się w Raszkowie. Z bardzo dobrej strony w miejscowości z powiatu ostrowskiego pokazał się także Krzysztof Mrozek, który rywalizację ukończył na ósmej pozycji!

W niedzielę do Raszkowa zjechali najlepsi tenisiści stołowi z Wielkopolski, którzy walczyli w ostatnim w tym sezonie turnieju z cyklu Grand Prix seniorów. Wcześniejsze dwa turnieje zakończyły się zwcyięstwami Adriana Spychały (Ochman Raszków) i Jakuba Wernera (Wamet Dąbcze). To właśnie gracz klubu z gminy Rydzyna był najwyżej rozstawionym zawodnikiem raszkowskich zawodów i głównym faworytem do zwycięstwa.

Werner w III Grand Prix wielkopolski seniorów nie zawiódł i odniósł zwycięstwo, zdecydowanie ogrywając w finale Jakuba Różaka (Stella Niechan Gniezno) 3:0. We wcześniejszych pojedynkach jeden z liderów Wametu Dąbcze pokonał także Wojciecha Urbana (LKTS Luvena Luboń) 3:1, Marka Witczaka (Łobzonka Wyrzysk) 3:1, Łukasza Kuźniaka (Tajfun Ostrów Wielkopolski) 3:2 i Bartosza Polusa (Tajfun Ostrów Wielkopolski) 3:0.

Z bardzo dobrej strony w Raszkowie zaprezentował się także Krzysztof Mrozek. Leworęczny tenisista stołowy zespołu z powiatu leszczyńskiego w silnej stawce został sklasyfikowany na wysokim, ósmym miejscu. Trzeci z przedstawicieli klubu z Dąbcza – Mateusz Przybył, rywalizację ukończył w przedziale miejsc 21-24.

Dzięki wygranej w III Grand Prix Wielkopolski seniorów, Jakub Werner uzyskał awans do III Grand Prix Polski seniorów, które w dniach 25-27. stycznia odbędzie się w Zielonej Górze. Werner będzie także najwyżej rozstawionym zawodnikiem podczas lutowych mistrzostw Wielkopolski seniorów w Luboniu.