Werner i Mrozek startowali w turniejach rangi Mistrzostw Polski

Jakub Werner i Tomasz Mrozek w miniony weekend startowali w Mistrzostwach Polski w swoich kategoriach wiekowych. Pierwszy rywalizował w Gliwciach, a drugi grał w Ustrzykach Dolnych.

Położone w województwie śląskim Gliwice przez cztery dni gościły uczestników 33. Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W gronie uczestników znalazł się tenisista stołowy Wametu Dąbcze – Jakub Werner. Na śląsku lider 2-ligowca z gminy Rydzyna najlepszy wynik uzyskał w grze mieszanej wspólnie z Julią Szymczak (KU AZS UE Wrocław). Wielkopolsko-dolnośląski duet dotarł do ćwierćfinału, w którym uległ późniejszym wicemistrzom kraju – Samuelowi Kulczyckiemu i Gabrieli Dyszkiewicz 0:3.

W grze pojedynczej Jakub Werner dotarł do drugiej rundy. Na tym samym etapie reprezentant Wametu pożegnał się z rywalizacją w grze podwójnej grając wspólnie z Szymonem Marciniakiem (ZKS Zielona Góra). W czwartej konkurencji – rywalizacji drużynowej, reprezentanci Wielkopolski: Jakub Werner i Jakub Jankowski zostali sklasyfikowani na pozycjach 9-16.

W Mistrzostwach Polski juniorów w podkarpackich Ustrzykach Dolnych rywalizował w miniony weekend Tomasz Mrozek. Jeden z czołowych juniorów w Wielkopolsce w grze pojedynczej doznał dwóch porażek: z występującym w 1. lidze Damianem Korczakiem (Politechnika Rzeszów) 2:4 i Michałem Przybyłem (UKS Zduńska Wola) 0:3.

W dwóch pozostałych konkurencjach – grze podwójnej i mieszanej, jeden z dwójki braci występujących w szeregach drużyny z powiatu leszczyńskiego odpadał w pierwszej rundzie.