Wamet ponownie zagra w Pucharze Europy TT Inter Cup

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze ponownie wezmą udział w Pucharze Europy TT Inter Cup. Dla zespołu z gminy Rydzyna będzie to drugi w historii start w tych międzynarodowych rozgrywkach.

W swoim debiucie w Pucharze Europy TT Inter Cup, czwarty zespół 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej w grupie południowej dotarł do trzeciej rundy. Po pokonaniu dwóch niemieckich drużyn: TSV 1990 Merseburg 4:0 i SpVgg Erlangen 4:0, w swoim trzecim spotkaniu przedstawiciele Wametu Dąbcze ulegli na wyjeździe zespołowi z austriackiej 2. Bundesligi – SPG muki Ebensee 2:4.

29. edycja Pucharu Europy TT Inter Cup zostanie rozegrana według nowej formuły. W pierwszym etapie wszystkie zespoły zostaną podzielone na grupy (każda grupa składać się będzie z trzech drużyn). W fazie grupowej drużyny rozegrają dwa spotkania (jedno u siebie i jedno na wyjeździe). Wszystkie spotkania rozgrywek grupowych będą się składały z sześciu gier singlowych i gry podwójnej. Po zakończeniu pierwszego etapu zostanie utworzona wspólna tabela dla wszystkich grup.

Zespoły, które zajmą miejsca od pierwszego do ósmego zostaną rozlosowane do drabinki „TT-Intercup-Champion”, która wyłoni późniejszego triumfatora całych rozgrywek. Warto zauważyć, że w sezonie 2018/2019 nie zostanie rozegrany turniej finałowy z udziałem czterech drużyn.

A co z drużynami z pozostałych miejsc? Zespoły sklasyfikowane na miejscach 9-24 powalczą o nagrodę Dr. Josefa Simecka, natomiast ekipy zajmujące pozycje od 25 do 40 walczyć będą o puchar Kurta Posilesa. Czwartym trofeum do zdobycia będzie puchar Klausa Hengesa, przewidziany dla drużyn z miejsc 41-56.

W tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup udział wzięło 57. zespołów z 10 krajów. Polskę reprezentowały dwie drużyny – Wamet Dąbcze i Poltarex Pogoń Lębork. Triumfatorem turnieju finałowego, który odbył się w Rydzynie, został austriacki Regionalteam Oberwart – Burgenland, który w końcowej klasyfikacji wyprzedził Post SV Muhlhausen, lęborską Poltarex Pogoń i ASD TT A4 Verzuolo.

Lista uczestników 29. edycji Pucharu Europy TT Inter Cup zostanie zamknięta 19. sierpnia. Pod koniec wakacji odbędzie się także losowanie grup.