Wamet Dąbcze zakończył sezon

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zakończyli sezon. Ostatnie dziesięć miesięcy dla zawodników klubu z gminy Rydzyna były bardzo pracowite i obfitowało w wiele sukcesów.

Miniony sezon był bardzo udany dla zespołu z powiatu leszczyńskiego. Zdecydowanie największe sukcesy indywidualnie osiągali Jakub Werner i Tomasz Mrozek. Pierwszy zagrał aż w trzech ćwierćfinałach młodzieżowych mistrzostw Polski (w grze pojedynczej, grze podwójnej i turnieju drużynowym), wygrał dwa z trzech turniejów z cyklu Grand Prix Wielkopolski seniorów oraz wywalczył brązowy medal mistrzostw Wielkopolski seniorów w grze pojedynczej. Mistrzem Wielkopolski kadetów został z kolei Tomasz Mrozek, który w maju wystartował w mistrzostwach Polski do 15 lat (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży).

Jeden z największych sukcesów w historii klubu tenisiści stołowi Wametu Dąbcze odnieśli w czerwcu w odległej miejscowości Ora. We Włoszech zespół z powiatu leszczyńskiego zajął drugie miejsce w 35. edycji międzynarodowego turnieju Schwarzenbach Cup. W 3-dniowym turnieju pingpongiści z gminy Rydzyna przegrali tylko jeden mecz – w finale z występującym w niemieckiej Regionallidze SpVgg Thalkirchen 2:4.

W sezonie 2018/2019 Wamet Dąbcze po raz drugi w historii zagrał w fazie play off 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. W rundzie finałowej tenisiści stołowi z powiatu leszczyńskiego przegrali z późniejszym triumfatorem całych rozgrywek – Darz-Borem Karnieszewice. Wcześniej, bo w fazie zasadniczej, Wamet ukończył zmagania w grupie południowej na czwartej pozycji. W 14. spotkaniach uczestnik Pucharu Europy TT Inter Cup zgromadził na swoim koncie 15 punktów, remisując dwukrotnie z najlepszą od lat w Wielkopolsce drużyną Ochmana Raszków.

Tenisiści stołowi z Dąbcza z dobrej strony pokazali się także w Pucharze Europy TT Inter Cup. Po wygraniu rywalizacji w grupie “D” (zwycięstwa z niemieckim TV Geseke 7:0 i austriacki UTTC Halbturn 5:2), Wamet dotarł do 1/8 finału turnieju o trofeum Josefa Simecka, ulegając na wyjeździe włoskiemu 1-ligowcowi ASC Raiffeisen Sarnthein 2:4.

W sezonie 2018/2019 coraz lepsze wyniki osiągali także uczestnicy Akademii Tenisa Stołowego w Dąbczu. Podczas mistrzostw Wielkopolski żaków w Gnieźnie szóste miejsce zajął Maciej Kajzer. Aż cztery medale najmłodsi zawodnicy Wametu Dąbcze wywalczyli podczas mistrzostw Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Lesznie. W kategorii żaków zwyciężył Filip Baliński, który w końcowej klasyfikacji wyprzedził swojego klubowego kolegę Macieja Kajzera. Ten drugi wywalczył medal także w rywalizacji młodzików, zajmując trzecią pozycję. Na najniższym stopniu podium w gronie skrzatek stanęła Amelia Szabała.

Teraz zawodników Wametu Dabcze czeka blisko miesięczna przerwa. Tenisiści stołowi klubu z gminy Rydzyna do zajęć wrócą na przełomie lipca i sierpnia.