Wamet Dąbcze wśród najlepszych klubów w Wielkopolsce

Klub Sportowy Wamet Dąbcze zajął bardzo wysokie, dziewiąte miejsce w klasyfikacji klubowej we współzawodnictwie sportowym Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Wielkopolsce.

Do współzawodnictwa sportowego PZTS wliczane są punkty zdobyte w turniejach indywidualnych, Pucharze Polski oraz rozgrywkach ligowych. Wamet Dąbcze w sezonie 2017/2018 wywalczył 2864 punkty. Najwięcej “oczek” drużyna z powiatu leszczyńskiego otrzymała za start w Pucharze Polski, bo aż 1100 punktów. Za zajęcia ósmej pozycji w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej Wamet Dąbcze wzbogacił się o 745 punktów. W turniejach indywidualnych rangi wojewódzkiej tenisiści stołowi wywalczyli 1019 “oczek” (żacy – 113, kadeci – 161, młodzieżowcy – 245, seniorzy – 500).

– Dziewiąte miejsce pokazuje, że jesteśmy w ścisłej czołówce Wielkopolski. Liczymy na to, że kolejny sezon będzie jeszcze bardziej udany dla naszych zawodników, szczególnie tych najmłodszych, którzy coraz odważniej poczynają sobie na arenie wojewódzkiej. W nowym sezonie będziemy mieli swoich przedstawicieli w Grand Prix Wielkopolski we wszystkich kategoriach z wyjątkiem juniorów – mówi Mateusz Przybył, prezes Wametu Dąbcze.

Zdecydowanie najlepszym zespołem w Wielkopolsce we współzawodnictwie sportowym okazał się LKTS Luboń, który wyprzedził Stellę Gniezno. Punkty do tej klasyfikacji zdobyło 49 z 70 zrzeszonych w Wielkopolsce zespołów.