Wamet Dąbcze rozpoczął przygotowania do sezonu

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, który wystartuje w połowie września. Na pierwszych zajęciach gracze klubu z gminy Rydzyna trenowali nowymi, plastikowymi piłkami firmy GEWO.

Od sezonu 2017/2018 zostały wprowadzone nowe, plastikowe piłki, które zastąpiły dotychczasowe wykonane z celuloidu. Dzięki podpisaniu umowy sponsorskiej z niemiecką firmą GEWO, w Dąbczu mogą korzystać z jednych z najlepszych na świecie piłek plastikowych. Wiele firm bowiem nie ma jeszcze dopracowanych piłek plastikowych i te różnią się w zależności od producenta.

Jak na pierwszy raz, to jestem mile zaskoczony plastikowymi piłkami. Nie ukrywam jednak, że jest pewna różnica pomiędzy piłką plastikową a celuloidową. Na pierwszym treningu odczułem pewną zmianę, ale myślę, że z każdym kolejnym treningiem będzie już coraz lepiej. Z całą drużyną pieczołowicie przygotowujemy się do najważniejszych rozgrywek w tym sezonie – TT Inter Cup – mówi Krzysztof Mrozek, najmłodszy zawodnik występującego w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej Wametu Dąbcze.

Przedstawiciele Wametu Dąbcze w krajowym składzie będą przygotowywać się na własnych obiektach. Na początku września gracze zespołu z powiatu leszczyńskiego wezmą udział w turniejach indywidualnych. Na przełomie września i października powinny się rozpocząć zmagania w 2. i 4. lidze, w których występują zawodnicy z Dąbcza.