Wamet Dąbcze piątym klubem w Wielkopolsce w klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego

Piąte miejsce w klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego w Wielkopolsce spośród wszystkich klubów tenisa stołowego zajął w 2021 roku Klub Sportowy Wamet Dąbcze.

Do klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego zaliczane są punkty zdobyte przez zawodników w imprezach mistrzowskich w kategoriach młodzieżowych (młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec). Tenisiści stołowi w 2021 roku wywalczyli 12,75 punktu co pozwoliło na zajęcie piątego miejsca w klasyfikacji klubów tenisa stołowego w Wielkopolsce.

W klasyfikacji Systemu sportu Młodzieżowego we wszystkich sportach, Klub Sportowy Wamet Dąbcze sklasyfikowany jest na trzeciej pozycji w powiecie leszczyńskim. Warto również dodać, zespół z Dąbcza jest jedynym klubem w gminie Rydzyna, który wywalczył punkty w tym rankingu w 2021 roku.

Klub Sportowy Wamet Dąbcze prowadzi zajęcia z tenisa stołowego dla najmłodszych w dwóch miejscowościach – Dąbczu (treningi odbywają się w poniedziałek, środę i piątek w godzinach 17:00-18:30) oraz w Rojęczynie (treningi odbywają się w poniedziałek i czwartek w godzinach 16:30-18:00). Udział w treningach jest bezpłatny.