W osłabionym składzie przeciwko Stelli i MKTS-owi

Bez Andreia Labanau przystąpią do sobotnich meczów 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Szósta ekipa grupy południowej podejmie we własnej hali Stellę Niechan Gniezno i MKTS Opalenica.

Wamet Dąbcze po raz pierwszy w tym sezonie rozegra spotkania na 2-ligowym froncie w krajowym składzie. W ekipie z gminy Rydzyna zabraknie jednego z najlepszych zawodników całych rozgrywek – Andreia Labanau. Białorusin w tym samym czasie startuje w Młodzieżowych Igrzyskach Białorusi i na jego przyjazd do Polski nie wyraziła zgody tamtejsza federacja.

Działacze Klubu Sportowego Wamet Dąbcze próbowali przełożyć spotkania ale to się nie udało. – Przy obecnym systemie, który stosowany jest w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej, przełożenie meczy jest bardzo trudne. Aby pojedynki odbyły się w innym terminie, zgodę muszą wyrazić trzy klubu. Poza tym, nie ma się co oszukiwać, gdy kluby dowiedziały się że zabraknie Andreia Labanau, to zwietrzyły swoją szansę – mówi Mateusz Przybył, prezes Wametu Dąbcze.

Pierwszym sobotnim przeciwnikiem klubu z powiatu leszczyńskiego będzie Stella Niechan Gniezno, która zgromadziła dotychczas na swoim koncie komplet punktów. Podopieczni Tadeusza Nowaka na inaugurację ligi pokonali Polonię Śmigiel 6:4 i Burzę Drzeczkowo 10:0 (walkower) i są zdecydowanym faworytem starcia w Dąbczu. W poprzednim sezonie, gnieźnianie dwukrotnie wygrywali z ekipą z Dąbcza, która występowała w swoim najsilniejszym składzie z Białorusinem Andreiem Labanau (6:4 i 6:4).

Po południu do Dąbcza przyjedzie MKTS Opalenica. Drużyna, której liderem jest Mateusz Krawczyk, w serii otwierającej nowy sezon pokonała Burzę Drzeczkowo 7:3 i uległa śmigielskiej Polonii 2:8. W poprzednim sezonie w starciach z MKTS-em Wamet Dąbcze zdobył aż trzy punkty, pokonując drużynę z Opalenicy we własnej hali 6:4 i remisując na wyjeździe 5:5.

W najbliższy weekend w Dąbczu zostanie rozegrany także pojedynek 4. ligi grupy A, w którym miejscowy Wamet II zmierzy się ze Spółdzielcą Kobylin. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 10.

Plan weekendowych spotkań:

sobota:
2. liga: Wamet Dąbcze – Stella Niechan Gniezno (godz. 11)
2. liga: Wamet Dąbcze – MKTS Opalenica (godz. 15:30)

niedziela:
4. liga: Wamet Dąbcze II – Spółdzielca Kobylin (godz. 10)