TT Inter Cup: Rozgrywki z długą tradycją

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze w nadchodzącym sezonie po raz pierwszy w historii wystąpią w europejskim pucharze TT Inter Cup. Będzie to już 28. edycja tych rozgrywek, które swoją premierę miały w sezonie 1990/1991.

Aktulanie trwa 27. edycja TT Inter Cup. Do final four, który odbędzie się w dniach 17-18. czerwca w niemieckiej miejscowości Karlsruhe, awansowały UTTC Oberwart (Austria), SV Union Velbert 2011 (Niemcy), ASV Grunwettersbach (Niemcy) i Post SV Muhlhausen 1951 (Niemcy). Dwa ostatnie zespoły występują z powodzeniem w Bundeslidze. Wydaje się, że faworytem do zwycięstwa jest Post SV Muhlhausen, który sięgał po TT Inter Cup w pięciu ostatnich sezonach!

Tydzień przed rozegraniem wielkiego finału TT Inter Cup, odbędzie się final four Trofeo Citta di Verona we włoskiej Weronie. W tegorocznej edycji o triumf powalczą TTK Turnhout (Belgia), Weissenborn und Freunde (Niemcy), ASC Sarnthein-Raiffeisen (Włochy) i DT Nidderkaerjeng (Luksemburg). Przypomnijmy, że o Trofeo Citta di Verona walczą wszystkie zespoły, które przegrały swoje spotkania w pierwszej rundzie TT Inter Cup.

W 27-letniej historii TT Inter Cup tylko raz zwyciężyła drużyna z Polski. W sezonie 1991/1992 pierwsze miejsce przypadło w udziale Lubuskiemu Klubowi Sportowemu Lumel. Trzy lata później drugie miejsce zajęli gracze Stali Stoczni Szczecin. Ostatni sukcesy w TT Inter Cup zespoły z naszego kraju odnosiły w sezonie 2008/2009. Wówczas w final four wystąpiły Gorzovia Gorzów Wielkopolski i Odra Roeben Głoska. Pierwsi zajęli ostatecznie drugie, a ekipa z Dolnego Śląska uplasowała się na czwartym miejscu.

Zmagania w TT Inter Cup gromadzą na starcie średnio 50 drużyn. Najmniej ekip – 30, wystąpiło w tych rozgrywkach w premierowym sezonie 1990/1991, z kolei najwięcej – 75, w sezonie 1994/1995. W aktualnie trwających zmaganiach walczy 50 ekip z dziewięciu krajów.

Ostateczną listę uczestników 28. edycji TT Inter Cup poznamy w połowie sierpnia.