Trzy medale najmłodszych w Krzywiniu

Trzy medale wywalczyli najmłodsi zawodnicy Wametu Dąbcze w rozegranym w sobotę I Okręgowym Turnieju OZTS Leszno w kategorii skrzatów, żaków i młodzików. Na podium w Krzywiniu stawali Filip Baliński, Maciej Kajzer i Mikołaj Szabała.

W gronie żaków drugie miejsce zajął Filip Baliński, który w pojedynku finałowym uległ Piotrowi Wieczorkowi. Drugi z przedstawicieli Wametu Dąbcze – Filip Rosik w tej grupie wiekowej został sklasyfikowany na pozycji dziewiątej. Wśród żaczek czwartą lokatę zajęła Amelia Szabała.

Z bardzo dobrej strony wychowankowie klubu z Dąbcza zaprezentowali się w kategorii młodzików. Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął Maciej Kajzer. Również kolejne miejsca przypadły w udziale reprezentantom Wametu. Trzeci był Mikołaj Szabała, a czwarty Filip Baliński. Miejsce ósme ostatecznie zajął Tymoteusz Marcinkowski, dziewiąte Adrian Wieczorem, jedenaste Wojciech Franek i szesnaste Krzysztof Kaźmierowski.

Wszyscy zawodnicy Wametu Dąbcze, którzy wystartowali w I Okręgowym Turnieju OZTS Leszno, na co dzień trenują w Akademii Tenisa Stołowego w Dąbczu. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) w godzinach 17:00-18:30.