Tomasz Mrozek wicemistrzem Wielkopolski juniorów!

Tomasz Mrozek z Wametu Dąbcze został w Luboniu wicemistrzem Wielkopolski juniorów w tenisie stołowym. 17-letni zawodnik klubu z gminy Rydzyna dzięki dobremu występowi w wojewódzkim czempionacie awansował na mistrzostw Polski juniorów, które w ostatni weekend maja odbędą się w Ustrzykach Dolnych.

Niedzielny turniej w Luboniu był bardzo udany dla reprezentanta Wametu Dąbcze, który w całych zawodach przegrał tylko jedno spotkanie. W decydującym o złotym medalu meczu, Tomasz Mrozek uległ Arturowi Lemieszce (LZS Kuźnica Żelichowska) 1:3, którego w tym sezonie pokonał m.in. w rozgrywkach 2. ligi.

W pozostałych spotkaniach 17-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego pokonał kolejno Jana Ambrożego (CKS Helios Czempiń) 3:0, Wiktora Talara (UKS Żaki Taczanów) 3:1, Franciszka Serafińskiego (KTS Wicher Lisiec Wielki) 3:0 i Jakuba Budzyńskiego (KS Almar Głębokie) 3:1.

Teraz przed Tomaszem Mrozkiem start w mistrzostwach Polski juniorów, które w dniach 27-30. maja odbędą się w Ustrzykach Dolnych.