Szymon Kulczycki nie zagra w Wamecie Dąbcze

Szymon Kulczycki nie będzie w sezonie 2020/2021 zawodnikiem Klubu Sportowego Wamet Dąbcze. Tenisista stołowy zdecydował się na grę w barwach innego klubu.

Kulczycki w ostatnim sezonie zanotował tylko jeden występ w barwach zespołu z gminy Rydzyna. W Wałbrzychu wystartował w eliminacjach Grand Prix Polski seniorów. – Odejście Szymona nic nie zmienia w naszych planach – mówi Mateusz Przybył, prezes Wametu Dąbcze.

W nowym sezonie Szymon Kulczycki zamierza się skupić na występach ligowych oraz na karierze swoich dzieci – Samuela, Alana i Wanessy. – Nadal będziemy wspólnie z Szymonem współpracować na wielu płaszczyznach. Oczywiście będziemy mu także kibicować i trzymać – dodał Przybył.

Po sezonie 2019/2020 szeregi Wametu Dąbcze opuściło trzech zawodników – Wojciech Chrząszcz, Mikhail Tsyhanouski oraz wspomniany Szymon Kulczycki. W ich miejsce do zespołu dołączyli Jakub Werner, Denis Bolewicz i Andrei Labanau. Skład klubu z powiatu leszczyńskiego uzupełniają: Krzysztof Mrozek, Tomasz Mrozek, Mieszko Przybył, Mateusz Przybył, Bartek Adamczak, Jakub Mazankiewicz, Adam Karolczyk, Miłosz Matusik i Dawid Kaczmarek.