Szymon Kulczycki wygrał w Dąbczu. Wamet Cup dla Katafiasza

Szymon Kulczycki z 1-ligowej Gorzovii Gorzów Wielkopolski wygrał ostatnią, trzecią rundę Wamet Cup w tenisie stołowym. Triumfatorem całego cyklu został Krzysztof Katafiasz ze Stelli Gniezno, który w końcowej klasyfikacji wyprzedził Wojciecha Walenckiego (Junior Leszno) i Denisa Bolewicza (Wamet Dąbcze).

Niedzielne zmagania w hali sportowej w Dąbczu miał niezwykle silną obsadę. W turnieju udział wzięli bowiem dwaj zawodnicy, którzy na co dzień występująca w 1. lidze – Szymon i Samuel Kulczyccy. Ostatecznie najlepszym tenisistą stołowym trzeciej rundy Wamet Cup okazał się bardziej doświadczony Szymon, który w spotkaniu finałowym pokonał Krzysztofa Katafiasza 3:0.

Na najniższym stopniu podium udział w imprezie zakończył Denis Bolewicza, a na czwartej pozycji uplasował się mistrz Polski juniorów – Samuel Kulczycki. Gracz Olimpii-Unii Grudziądz z powodów zdrowotnych zrezygnował z udziału w pojedynku o trzecie miejsce.

Triumfatorem Wamet Cup w sezonie 2016/2017 został Krzysztof Katafiasz, który był bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem całego cyklu. Tuż za nim w końcowej klasyfikacji uplasowali się Wojciech Walencki (Junior Leszno), Denis Bolewicz (Wamet Dąbcze), Krzysztof Mrozek (Wamet Dąbcze) i Mieszko Przybył (Wamet Dąbcze).