Puchar Polski kobiet: FairPlayce Poznań półfinałowym rywalem Wametu

FairPlayce Poznań będzie rywalem Wametu Dąbcze w półfinale Pucharu Polski kobiet edycji Wielkopolskiej w tenisie stołowym. Spotkanie odbędzie się w stolicy województwa 28. listopada o godzinie 16:00.

Siedem zespołów wyraziło chęć rywalizacji w tegorocznych zmaganiach Pucharu Polski kobiet edycji Wielkopolskiej. W pierwszym etapie udział wezmą przedstawiciele 2. ligi: LKTS Luvena Luboń II, fairPlayce Poznań, Wamet Dąbcze, UKS Nałęcz Ostroróg i Optimum Lubasz. Zespoły występujące na co dzień w 1. lidze – LKTS Luvena Luboń I i KS Stella Niechan Gniezno mają zapewniony udział w turnieju finałowym.

Przeciwnikiem Wametu Dąbcze, które zajmuje aktualnie drugie miejsce w 2. lidze kobiet w grupie wielkopolskiej, będzie najlepszy zespół poprzedniego sezonu w trzeciej klasie rozgrywkowej – FairPlayce Poznań. W drugiej grupie półfinałowej rywalizować będą LKTS Luvena Luboń II, UKS Nałęcz Ostroróg i Optimum Lubasz. Do turnieju finałowego awansują triumfatorzy półfinałów.

W tym sezonie już raz doszło do starcie klubów z Dąbcza i Poznania. Na inagurację 2. ligi Wamet pewnie pokonał drużynę ze stolicy Wielkopolski 8:2.