Pracowity maj dla Wametu Dąbcze

Maj zapowiada się niezwykle intensywnie dla Klubu Sportowego Wamet Dąbcze. Tenisiści stołowi zespołu z gminy Rydzyna wezmą udział w imprezach rangi Mistrzostw Wielkopolski i Mistrzostw Polski.

Turniejowy maraton przedstawiciele drużyny z powiatu leszczyńskiego zainaugurują 15. maja od startu w Mistrzostwach Wielkopolski kadetów (na ten moment nie jest znana lokalizacja). Dzień później w Poznaniu o medale Młodzieżowych Mistrzostw Wielkopolski rywalizował będzie Jakub Werner.

W odległym Sianowie 22. maja wystartują Maciej Kajzer i Filip Baliński. Najmłodsi tenisiści stołowi Wametu Dąbcze wezmą udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach młodzików (turniej dla najlepszych zawodników z województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego).

Intensywny miesiąc zakończą dwie imprezy rangi Mistrzostw Polski. W ostatni weekend maja w Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie) w krajowym czempionacie juniorów udział weźmie Tomasz Mrozek, a w Gliwicach (woj. śląskie) w tym samym czasie o medale 33. Młodzieżowych Mistrzostw Polski walczył będzie Jakub Werner.

Kalendarz majowych startów Wametu Dąbcze:

  1. maja – Mistrzostwa Wielkopolski kadetów (lokalizacja nieustalona)
  2. maja – Młodzieżowe Mistrzostwa Wielkopolski (Poznań)
  3. maja – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Sianów)
    27-30. maja – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (Gliwice)
    27-30. maja – Mistrzostwa Polski juniorów (Ustrzyki Dolne)