Podsumowanie 2020 roku

Awans do półfinału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka i trzecie miejsce w Pucharze Polski edycji Wielkopolskiej – to największe sukcesy tenisistów stołowych Wametu Dąbcze w 2020 roku. Ostatnie dwanaście miesięcy było bardzo udanych dla klubu z gminy Rydzyna

Wydarzeniem 2020 roku był udział Wametu Dąbcze w półfinale Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka. Po wcześniejszym wyeliminowaniu w ćwierćfinale francuskiego PPC Jeumont, w półfinale tenisiści stołowi z powiatu leszczyńskiego zmierzyli się na wyjeździe z dobrze sobie znanym TTC Raiffeisen Sarnthein. W odległych Włoszech Wamet przegrał 1:4, jednak i tak odniósł swój największy w historii klubu.

Znakomicie gracze z Dąbcza zaprezentowali się także w Pucharze Polski edycji Wielkopolskiej. Po raz pierwszy reprezentanci Wametu stanęli na podium tych rozgrywek, zajmując trzecie miejsce. W całych zmaganiach klub z gminy Rydzyna przegrał tylko jedno spotkanie – w półfinale z późniejszym zdobywcą trofeum Piastem Popravą Ostrzeszów 2:4.

Nie zabrakło także sukcesów w zmaganiach indywidualnych. Tomasz Mrozek w grudniu zwyciężył w prestiżowym Wielkopolskim Turnieju Asów Top 8 w kategorii juniorów. W tej samej imprezie, ale rozegranej w pierwszej połowie 2020 roku, trzecie miejsce wśród żaków zajął Filip Baliński. Ponadto zawodnicy Wametu Dąbcze zdobywali także medale Mistrzostw Wielkopolski juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Wielkopolski. W tej pierwszej imprezie drugie miejsce zajął Tomasz Mrozek, a w grupie młodzieżowców brązowy medal wywalczył jego starszy brat Krzysztof.

Ponadto gracze Wametu Dabcze w 2020 roku występowali w rozgrywkach ligowych na czterech różnych poziomach. Pierwszy zespół plasuje się w środku stawki w 2. lidze wielkpolsko-zachodniopomorskiej, a druga ekipa jest liderem 4. ligi OZTS Leszno. Z kolei trzeci zespół w 5. lidze na półmetku zmagań plasuje się na trzeciej pozycji. W połowie 2020 roku zakończyła się także rywalizacja w Lidze Młodzieżowej do lat 15, w której wystartowały dwie drużyny Wametu Dąbcze.

W 2020 roku Wamet Dabcze miał swojego przedstawiciela także na Mistrzostwach Świata w ping pongu w Anglii. W turnieju eliminacyjnym wystąpił Wojciech Chrząszcz i niewiele mu zabrakło, aby awansować do głównej drabinki.

W grudniu Dąbcze było gospodarzem pokazowej lekcji tenisa stołowego “Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole” w ramach współpracy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego. Gościem specjalnym treningu Akademii Tenisa Stołowego był Jakub Kosowski.