Plebiscyt GW: Sandra Kozioł i Jakub Matkowski najpopularniejszymi sportowcami w Lesznie i powiecie leszczyńskim!

Sandra Kozioł (Wamet Dąbcze) i Jakub Matkowski (Wamet Dąbcze) zostali wybrani najpopularniejszymi sportowcami Leszna i powiatu leszczyńskiego w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego “Mistrzowie Sportu”.

We wtorkowy wieczór zakończyło się głosowanie w pierwszej części plebiscytu Głosu Wielkopolskiego “Mistrzowie Sportu” w etapie powiatowym. W kategorii “Sportowiec Roku – mężczyźni” zwyciężył tenisista stołowy Wametu Dąbcze – Jakub Matkowski, który w tym sezonie jest jednym z liderów występującego w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej klubu.

Przedstawicielka Wametu Dąbcze triumfowała również w kategorii “Sportowiec Roku – kobiety”. Pierwsze miejsce w plebiscycie przypadło w udziałe Sandrze Kozioł, która o jeden głos wyprzedziła drugą w klasyfikacji Maję Mielcarek (kręglarstwo, Polonia 1912 Leszno).

We wtorkowy wieczór poznaliśmy także najpopularniejszą drużnę w Lesznie i powiecie leszczyńskim. Zwycięzcą tej kategorii został Szawer Leszno (speedrower). Trzecie miejsce zajął Wamet Dąbcze, który zwyciężał w dwóch poprzednich edycjach.

Teraz przed Sandrą Kozioł i Jakubem Matkowskim udział w etapie wojewódzkim plebiscytu Głosu Wielkopolskiego “Mistrzowie Sportu”.