Pierwsze mecze w 2. lidze w 2021 roku jednak 6. lutego

Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego poinformował w sobotę o nowych terminach 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej i Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej. Rozgrywki ligowe w 2021 roku zostaną wznowione 6. lutego.

Pierwotnie pierwszymi rywalami występującego na 2-ligowym froncie Wametu Dąbcze w 2021 roku miały być zespoły z Poznania i Opalenicy. Po wprowadzeniu kwarantanny narodowej do 31 stycznia, pierwsza seria spotkań w 2021 roku została przełożona na 13. lutego. W związku z tym pierwszymi rywalami klubu z gminy Rydzyna będą 6. lutego Błękitni Niechłód i Polonia Śmigiel. Druga runda zakończy się 6. marca. Reprezentanci zespołu z powiatu leszczyńskiego zagrają wtedy z Tajfunem Ostrów Wielkopolski i Piastem Popravą Ostrzeszów.

W sobotę poznaliśmy także nową datę półfinału Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej. Turniej z udziałem czterech drużyn: Piasta Popravy Ostrzeszów, Wametu Dąbcze, Łobzonki Wyrzyskl i Wichra Lisiec Wielki zostanie rozegrany 7. lutego. Gospodarzem zawodów będzie lider 3. ligi w grupie południowej – Lisiec Wielki.

Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego z siedzibą w Poznaniu zaprezentował także nowe daty turniejów indywidualnych. Już 31. stycznia odbędzie się Grand Prix Wielkopolski juniorów. Dwa tygodnie później (14. luty) zostanie rozegrany turniej dla seniorów. Z kolei Grand Prix Wielkopolski kadetów zaplanowano na 20. lutego, a 28. lutego odbędzie się turniej z tego cyklu dla młodzików.