Pierwsza runda Wamet Cup dla Katafiasza

Zwycięstwem Krzysztofa Katafiasza z Tajfuna Ostrów Wielkopolski zakończyła się pierwsza runda Wamet Cup w tenisie stołowym. Triumfator całego cyklu z poprzedniego sezonu w końcowej klasyfikacji wyprzedził Dawida Jóźwiaka (Junior Leszno) oraz zawodników gospodarzy – Denisa Bolewicza i Krzysztofa Mrozka.

Rozstawiony z numerem jeden Katafiasz był zdecydowanie najlepszym graczem sobotniego popołudnia. W wielkim finale reprezentant wicelidera 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej w grupie południowej ograł Dawida Jóźwiaka 3:0. Wcześniej, bo w półfinale, Katafiasz wygrał po tie breaku z przedstawicielem gospodarzy – Krzysztofem Mrozkiem. Sporo “krwi napsuł” zawodnikowi ostrowskiego Tajfuna także Wojciech Walencki z Polonii Śmigiel, który przegrał z obrońcą trofeum 2:3 w ćwierćfinale.

W czołowej “ósemce” pierwszej rundy Wametu Cup znalazło się aż sześciu graczy, którzy na co dzień występują na 2-ligowym froncie. Jedną z rewelacji imprezy był Tomasz Mrozek. Najmłodszy uczestnik zawodów odpadł dopiero w ćwierćfinale, przegrywając minimalnie ze swoim bratem Krzysztofem 2:3.

Cykl Wamet Cup w sezonie 2017/2018 składa się z trzech rund. Termin kolejnego turnieju nie został jeszcze ustalony.

Komplet wyników: