Najmłodsi rywalizowali w Luboniu

Blisko 170. zawodniczek i zawodników z 38. klubów rywalizowało w minioną sobotę w II Młodzieżowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Luboniu. W tym gronie znaleźli się także najmłodsi przedstawiciele Wametu Dąbcze.

Najlepszy wynik w Luboniu uzyskał Filip Baliński, który startował w gronie żaków. Zawodnik Wametu Dąbcze, po bardzo dobrym turnieju w swoim wykonaniu, zajął miejsce w przedziale 9-10. W całej imprezie Baliński doznał dwóch minimalnych porażek z Hubertem Kwiecińskim (Smecz Konin) 2:3 i Maciejem Skrzypczakiem (KTS Wijewo) 2:3. W pozostałych spotkaniach pokonał Roberta Olkowicza (KTS Wijewo) 3:0 i Mateusza Hołdę (Emdek Bydgoszcz) 3:0.

W kategorii kadetek z dobrej strony pokazała się Magdalena Borowczyk. Tenisistka stołowa klubu z gminy Rydzyna została sklasyfikowana na miejscach 11-12, pokonując w zawodach m.in. rozstawioną z numerem cztery Annę Dolińską 3:1.

Aż czterech przedstawicieli zespołu z powiatu leszczyńskiego rywalizowało w gronie młodzików. W tej grupie wiekowej najlepszy wynik uzyskał Mikołaj Szabała, plasując się na pozycjach 15-16. Maciej Kajzer zmagania ukończył w przedziale 21-24, a Tymnoteusz Marcinkowski i Adrian Wieczorek uplasowali się na pozycjach 33-36.

Wszyscy przedstawiciele Wametu Dąbcze w sobotnich zawodach są wychowankami Akademii Tenisa Stołowego w Dąbczu. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) w godzinach 17:00-18:30 i są bezpłatne.