MP LZS: Werner przegrał z kontuzją

Jakub Werner zajął miejsca w przedziale 7-8 podczas mistrzostw Polski LZS w kategorii młodzieżowców. Zawodnikowi Wametu Dąbcze na przeszkodzie do osiągnięcia lepszego wyniku w Brzegu Dolnym stanęły problemy zdrowotne, które wymusiły na 18-letnim tenisiści stołowym wycofanie się z zawodów.

Krajowy czempionat Zrzeszenia LZS w Brzegu Dolnym zgromadził na starcie bardzo dobrych zawodników. Jakub Werner, który na Dolnym Śląsku rozstawiony był z numerem trzecim, turniej rozpoczął od zwycięstwa nad Karolem Szczepankiem 3:0 (11:7, 11:6, 11:8). W ćwierćfinale gracz Wametu Dąbcze stoczył bardzo zacięty i wyrównany pojedynek z zawodnikiem występującym na co dzień w LOTTO Superlidze – Kacprem Petasiem. Po pięciosetowym boju ostatecznie to zawodnik Morlin Ostróda wygrał ten mecz 3:2 (8:11, 11:7, 7:11, 12:10, 11:3), a Jakubowi Wernerowi pozostała rywalizacja w turnieju pocieszenia, którego stawką były miejsca na podium w końcowej klasyfikacji (drugie i trzecie).

W niedzielnej rywalizacji w turnieju pocieszenia jeden z liderów 2-ligowego Wametu Dąbcze zmagał się z problemami zdrowotnymi. Po wygranym pojedynku z Dawidem Balcerzakiem (Stella Niechan Gniezno) 3:2 (11:9, 8:11, 11:7, 7:11, 14:12) przedstawiciel klubu z gminy Rydzyna musiał zrezygnować z dalszych startów i wycofał się z imprezy.

Turniej w Brzegu Dolnym był ostatnim w sezonie 2018/2019, w którym udział wzieli reprezentanci drużyny z powiatu leszczyńskiego.