Młodzicy grali w Poznaniu

Ponad 100 zawodników i zawodniczek wystartowało w niedzielę w II Grand Prix Wielkopolski młodzików w tenisie stołowym. W tej licznej stawce znaleźli się także młodzi przedstawiciele Wametu Dąbcze.

W Poznaniu najlepszy wynik spośród reprezentantów klubu z gminy Rydzyna uzyskał Mikołaj Szabała, który rywalizację ukończył w przedziale miejsce 13-16. Maciej Kajzer i Filip Baliński, który jest jeszcze żakiem, zostali sklasyfikowani na pozycjach 17-24. Czwarty z zawodników Wametu – Adrian Wieczorem zmagania w 64-osobowej stawce ukończył na miejscach 33-40.

Zawody w stolicy Wielkopolski były drugą imprezą z cyklu Grand Prix młodzików. Przypomnijmy, że w otwierającej sezon imprezie, Maciej Kajzer i Mikołaj Szabała zmagania ukończyli w najlepszej “10”. Trzeci, ostatni turniej z cyklu odbędzie się już w 2020 roku.

Wszyscy zawodnicy Wametu Dąbcze, którzy wystartowali w II Grand Prix Wielkopolski młodzików, na co dzień trenują w Akademii Tenisa Stołowego w Dąbczu. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) w godzinach 17:00-18:30.