Kadeci Wametu startowali w Poznaniu

Poznań gościł w sobotę uczestników Mistrzostw Wielkopolski kadetów w tenisie stołowym. W zawodach rozgrywanych w stolicy województwa wystartowało trzech przedstawicieli Wametu Dąbcze.

Z dobrej strony w Poznaniu zaprezentowali się Paweł Matecki i Mikołaj Szabała, którzy zmagania zakończyli w przedziale miejsc 19-22. Pierwszy z nich w sobotę przegrał z Karolem Jagodzińskim (WLKS Łobzonka Wyrzysk) 1:3 oraz pokonał Jana Kałużnego (WLKS Łobzonka Wyrzysk) 3:1 i Jakuba Wachowiaka (CKS Helios Czempiń) także 3:1. Szabała uległ natomiast Miłoszowi Kmieciakowi (KS Polonia Śmigiel) 0:3 oraz wygrał z Antonin Wierbiłowiczem (Fairplayce Poznań) 3:0 i Kamilem Majdeckim (UKS Chrobry Gizałki) 3:0.

Trzeci z reprezentantów klubu z gminy Rydzyna – Adrian Wieczorek rywalizację w tegorocznych Mistrzostwach Wielkopolski zakończył w przedziale miejsc 27-30. W stolicy województwa tenisista stołowy Wametu doznał dwóch porażek: z Bartoszem Waśko (UKS Optimum Lubasz) 1:3 i Szymonem Sierdzkim (UKS Piast Ostrzeszów) 1:3.