Jakub Werner opuszcza Dąbcze! Będzie grał w 1. lidze

Po niezwykle udanym sezonie – Jakub Werner odchodzi z Wametu Dąbcze. Ćwierćfinalista młodzieżowych mistrzostw Polski podpisał kontrakt z Energą KTS Toruń i od września występował będzie przy 1-ligowych stołach.

18-letni Werner w Wamecie Dąbcze rozegrał tylko jeden sezon, ale za to jaki! To właśnie w barwach klubu z powiatu leszczyńskiego nastolatek mieszkający na co dzień w Zielonej Górze dotarł do trzech ćwierćfinałów młodzieżowych mistrzostw Polski – w grze pojedynczej, w grze podwójnej i turnieju drużynowym. Popularny “Werni” w sezonie 2018/2019 wygrał dwa turnieje z cyklu Grand Prix Wielkopolski. Do medalowego dorobku “dorzucił” także brązowy medal mistrzostw Wielkopolski seniorów w grze pojedynczej. Jeden z liderów Wametu sezon zakończył na pierwszym miejscu w rankingu województwa seniorów.

Pochodzący z Lubska tenisista stołowy był bardzo silnym punktem klubu z gminy Rydzyna w rozgrywkach ligowych i pucharowych. W 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorkiej Jakub Werner był w ścisłej czołówce najlepszych zawodników rozgrywek. Wyśmienicie 18-latek radził sobie także w Pucharze Europy TT Inter Cup. Werner brylował także w międzynarodowych zawodach Schwarzenbach Cup we włoskiej miejscowości Ora, gdzie głównie dzięki jego fantastycznej postawie Wamet Dąbcze zajął drugie miejsce.

Od nowego sezonu Jakub Werner występował będzie na zapleczu LOTTO Superligi w ekipie Energa KTS Toruń. “Werniemu” w nowym zespole życzymy samych zwycięstw i mamy nadzieję, że w przyszłości ponownie zagra w barwach Wametu Dąbcze!

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dziękuję za ten rok, było cudownie😊❤️ Może kiedyś znowu się spotkamy, ale teraz czas na zmianę 🤪 #ajdewamet

Post udostępniony przez Kuba Werner (@wernerkuba)