Finał PP kobiet w Dąbczu!

Już 15. stycznia w Dąbczu zostanie rozegrany turniej finałowy Pucharu Polski kobiet edycji Wielkopolskiej. Po raz w drugi w historii miejscowość leżąca w gminie Rydzyna będzie organizatorem finałowych zawodów. W styczniu 2014 roku o triumf w tych prestiżowych rozgrywkach walczyli w Dąbczu mężczyźni.

W trzecią sobotę stycznia Dąbcze stanie się solicą wielkopolskiego tenisa stołowego. Tego dnia bowiem w miejscowości z powiatu leszczyńskiego zostanie rozegrany turniej finałowy Pucharu Polski kobiet edycji Wielkopolskiej. W zawodach udział wezmą cztery zespoły: LKTS Luvena Luboń I (1. liga), Stella Niechan Gniezno (1. liga), LKTS Luvena Luboń II (2. liga) i KS Wamet Dąbcze (2. liga).

Faworytami zmagań w hali sportowej w Dąbczu będą zespoły z Lubonia i Gniezna, które na co dzień z powodzeniem występują na zapleczu Ekstraklasy kobiet. Stawkę uczestników uzupełniają dwie najlepsze aktualnie ekipy na 2-ligowym froncie: LKTS Luvena Luboń II i KS Wamet Dąbcze. Obydwa zespoły awans do final four wywalczyły wygrywając zmagania półfinałowe, które odbyły się pod koniec listopada.

Dąbcze po raz drugi w historii będzie gospodarzem turnieju finałowego Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej. W styczniu 2014 roku, w wypełnionej po brzegi kibicami hali sportowej, o triumf w tych rozgrywkach rywalizowały cztery zespoły męskie. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnał wówczas Krotosz Krotoszyn. Gospodarze – tenisiści stołowi Wamet Dąbcze zajęli czwarte miejsce.

Turniej finałowy Pucharu Polski kobiet edycji Wielkopolskiej zostanie rozegrany 15. stycznia (początek o godzinie 16). Tydzień wcześniej (8. stycznia) w Dąbczu odbędzie się pojedynek finałowy grupy “D” Pucharu Europy TT Inter Cup, w którym Wamet Dąbcze podejmie francuski zespół Ingre CMPJM. Już teraz wszystkich zapraszamy na te dwa wyjątkowe wydarzenia.