Filip Baliński w czołówce Wielkopolski!

Filip Baliński po raz pierwszy w swojej krótkiej przygodzie z tenisem stołowym uczestniczył w Wielkopolskim Turnieju Asów – Top 8 w kategorii żaków. Udział w tych zawodach biorą tylko najlepsi zawodnicy z danej grupy wiekowej.

W ośmioosobowej stawce uczestników, młody tenisista stołowy Wametu Dąbcze wygrał dwa spotkania i doznał pięciu porażek. W Czempiniu Filip Baliński pokonał Jakuba Kozłowskiego (Rataje 50 Poznań) 3:0 i Jakuba Kozłowskiego (Helios Czempiń) 3:0 (to nie błąd, obydwaj zawodnicy mają to samo imię i nazwisko). Ponadto uczestnik akademii tenisa stołowego w Dąbczu przegrał minimalnie z Maciejem Skrzypczakiem (KTS Wijewo) 2:3 i Oliwierem Ortylem (Wielkopolska Komorniki) 2:3 oraz z Adamem Wojciakiem (Pionier Kleszczewo) 0:3, Bartoszem Sułkiem (LKTS Luboń) 0:3 i Piotrem Wieczorkiem (Polonia Śmigiel) 0:3.

W Czempiniu nie wystartował w kategorii kadetów aktualny mistrz Wielkopolski w tej grupie wiekowej – Tomasz Mrozek. Najmłodszy gracz 2-ligowego Wametu Dąbcze musiał zrezygnować z udziału w Wielkopolskim Turnieju Asów – Top 8 z powodu kontuzji.