Dwa srebrne medale Macieja Kajzera

W sobotę w Kąkolewie odbył się pierwszy turniej kadetów, juniorów i seniorów OZTS Leszno. Dwa srebrne medale w tej imprezie wywalczył zawodnik Wametu Dąbcze – Maciej Kajzer. Leworęczny tenisista stołowy zajął dwukrotnie drugie miejsce w kategorii kadetów i juniorów.

Młodzicy Wametu Dąbcze w sobotę rywalizowali ze starszymi i znacznie bardziej doświadczonymi przeciwnikami. Znakomicie spisał się w tym gronie Maciej Kajzer, który dwukrotnie stanął na drugim stopniu podium – wśród kadetów oraz juniorów. Tuż za podium grupie kadetów uplasował się Tymoteusz Marcinkowski, który rywalizację ukończył na czwartej pozycji. Dwaj pozostali przedstawiciele klubu z gminy Rydzyna – Adrian Wieczorek i Mikołaj Szabała zmagania wśród tenisistów stołowych do 15 roku życia ukończyli pod koniec pierwszej dziesiątki.

W sobotę w Kakolewie rywalizowali także seniorzy. Wamet Dąbcze w tych zawodach reprezentowało dwóch zawodników – Jakub Mazankiewicz i Bartosz Adamczak. Pierwszy został sklasyfikowany na ósmej, a drugi na dziewiątej pozycji.