Drużyna Wametu Dąbcze z brązowym medalem Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski młodzików

Sporym sukcesem młodych tenisistów stołowych Wametu Dąbcze zakończyły się rozgrywane w Poznaniu Mistrzostwa Wielkopolski młodzików. W rywalizacji drużynowej zespół w składzie: Maciej Kajzier i Filip Baliński, wywalczył brązowe medale!

Sobotnie Mistrzostwa Wielkopolski do lat 13 rozgrywane były w dwóch konkurencjach: indywidualnej i drużynowej. W zmaganiach zespołów na najniższym stopniu podium stanęli gracze Wametu Dąbcze, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali Polonię Śmigiel 3:0. Wcześniej młodzi tenisiści stołowi klubu z gminy Rydzyna pokonali GKTS Krajnę Złotów 3:0 oraz ulegli LKTS-owi Luboń 1:3.

Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci Wametu także w zmaganiach indywidualnych. Maciej Kajzer turniej zakończył na miejscach 6-7, a Filip Baliński (przed nim jeszcze rok startów w tej grupie wiekowej) został sklasyfikowany na pozycjach 10-13.

Dzięki dobrym startom w Grand Prix Wielkopolski młodzików i Mistrzostwach Wielkopolski młodzików, Maciej Kajzer i Filip Baliński zakwalifikowali się do udziału w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików, które odbędą się 22. maja w Sianowie (koło Koszalina). W zawodach udział bierze po 16 najlepszych zawodników z województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.