Dobra gra żaków w Poznaniu

Najmłodsi zawodnicy Wametu Dąbcze rywalizowali w niedzielę w II Grand Prix Wielkopolski żaków w tenisie stołowym. Turniej odbył się w Poznaniu.

Do stolicy Wielkopolski zjechali najlepsi zawodnicy województwa do lat 11. W tym gronie znaleźli się także trzej przedstawiciele Wametu Dąbcze: Filip Baliński, Maciej Kajzer i Tymoteusz Marcinkowski. Wszyscy rywalizację w zawodach zakończyli w czołowej “20”.

Najwyższe miejsce w Poznaniu zajął Maciej Kajzer, który został sklasyfikowany na 14. pozycji. Leworęczny tenisista stołowy w II GP Wielkopolski żaków pokonał Nikodema Kuleszę (SKTS Rataje 50 Poznań) 3:1, Pawła Gawrońskiego (Słowian Mrowino) 3:0 i Marka Sibilę (UKS PIONIER GOKiS Kleszczewo) 3:0 oraz uległ Oliwierowi Ortylowi (Wielkopolska Komorniki) 0:3, Jakubowi Kozłowskiemu (Helios Czempiń) 0:3 i Janowi Danielowiczowi (UKS PIONIER GOKiS Kleszczewo) 1:3.

Pozycję niżej od Kajzera uplasował się Tymoteusz Marcinkowski, który w Poznaniu wygrał z Pawłem Gawrońskim (Słowian Mrowino) 3:1, Nikodemem Kuleszą (SKTS Rataje 50 Poznań) 3:1 i Markiem Sibilą (UKS PIONIER GOKiS Kleszczewo) 1:3 oraz uległ Bartoszowi Sułkowi (LKTS Luboń) 1:3, Piotrowi Wieczorkowi (Polonia Śmigiel) 1:3 i Janowi Danielewiczowi (UKS PIONIER GOKiS Kleszczewo) 0:3.

Trzeci z młodych zawodników Wametu Dąbcze – Filip Baliński (najmłodszy z całej trójki) ostatecznie zajął 17. miejsce. 9-latek w stolicy Wielkopolski ograł Franciszka Mielcarka (Orzeł Wysocko Wielkie) 3:0, Damiana Pindarę (Błękitni Niechłód) 3:1, Konrada Walkowiaka (Czternastka Poznań) 3:2 i Huberta Gralę (JKS Poznań) 3:0 oraz został pokonany przez Macieja Skrzypczaka (KTS Wijewo) 0:3 i Maksymiliana Grzeszkowiaka (Czternastka Poznań) 1:3.

Przypominamy, że zajęcia Akademii Tenisa Stołowego w Dąbczu odbywają się w poniedziałki i piątki dla grupy zaawansowanej oraz w środy dla grupy początkującej.