Cztery medale najmłodszych!

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy Wametu Dąbcze w rozgrywanym w weekend Okręgowym Turnieju Klasyfikacyjnym w tenisie stołowym. W Kąkolewie członkowie Akademii Tenisa Stołowego wywalczyli cztery medale!

Najlepszy wyniki w kategorii żaków osiągnął Bartek Kaźmierczak, który został triumfatorem całych zmagań. Na trzecim miejscu start w tej grupie wiekowej zakończył Mikołaj Szabała. Trzeci z graczy Wametu Dąbcze – Tymoteusz Marcinkowski ostatecznie został sklasyfikowany na piątej pozycji, po minimalnej porażce w półfinale z zawodnikiem Błękitnych Niechłód 2:3.

Medale przedstawiciele klubu z gminy Rydzyna zdobywali także w gronie skrzatów i skrzatek. W grupie chłopców brązowy medal w swoim debiutanckim występie wywalczył Filip Baliński, a w rywalizacji dziewcząt na najniższym stopniu podium stanęła Amelia Szabała.

Oprócz medali wywalczonych w Kąkolewie, tenisiści stołowi z Dąbcza zajmowali także sporo miejsc w czołowych “10”. Wśród młodziczek szóstą lokatę zajęła Magdalena Borowczyk. O podium w kadetach otarł się Mikołaj Marciszak, który został sklasyfikowany na wysokim, czwartym miejscu. W tej samej grupie wiekowej dziewiąty był Michał Lutowicz, a dwunasty Nikodem Wawrzynowicz. Trzej ostatni rywalizowali także w kategorii juniorów, w której piątą lokatę zajął Mikołaj Marciszak.

Najwięcej reprezentantów Wametu wzięło jednak udział w zmaganiach młodzików. W gronie zawodników do 13 lat najlepszy wynik osiągnął Mikołaj Szabała, który uplasował się w przedziale miejsc 9-12. W czołowej “16” sklasyfikowany został także Bartek Kaźmierczak (miejsca 13-16). Tymoteusz Marcinkowski i Mateusz Kujawski zmagania zakończyli na pozycjach 17-20, a Igor Wojtkowiak i Michał Rosik w przedziale 21-24.