Byli reprezentanci Białorusi wzmocnili grupę treningową Wametu Dąbcze

Od początku listopada mocno wzmocniła się grupa treningowa 2-ligowego Wametu Dąbcze. Do uczestnika Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka dołączyli byli reprezentanci Białorusi – Andrei Labanau i Mikalai Zrazhavets.

  • Myślę, że mamy aktualnie najlepszą grupę treningową w całej Wielkopolsce. W połowie października dołączyli do nas Andrei i Mikalai, którzy mocno podnieśli poziom naszych treningów. To nie tylko świetni zawodnicy, ale także znakomici sparingpartnerzy – informuje Mateusz Przybył, prezes Wametu Dąbcze.

Andrei Labanau do klubu z gminy Rydzyna wrócił po dwóch latach spędzonych w lidze niemieckiej. Mikalai Zrazhavets w sezonie 2020/2021 reprezentuje barwy SpVgg Eerlangen, z którym tenisiści stołowi z Dąbcza mieli się zmierzyć w … Pucharze Europy TT Inter Cup. Ostatecznie do spotkania nie doszło, gdyż Niemcy nie zdecydowali się na przyjazd do Polski. Leworęczny Zrazhavets, który trzykrotnie był uczestnikiem Mistrzostw Europy kadetów i juniorów, w Dąbczu pełni rolę sparingpartnera.

Z podstawowego składu Wametu w Dąbczu trenują wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Jakuba Wernera. Lider klubu z powiatu leszczyńskiego, który w ostatnim sezonie występował w 1-ligowej Enerdze Manekin Toruń, trenuje w swoim miejscu zamieszkania.