#35SBC: Ogromny sukces Wametu! Drużyna z Dąbcza druga we Włoszech!

Ogromnym sukcesem Wametu Dąbcze zakończył się międzynarodowy turniej Schwarzenbach Cup we włoskiej miejscowości Ora. Gracze z gminy Rydzyna start w imprezie, która została rozegrana po raz 35, zakończyli na drugim miejscu!

Co roku do przepięknej miejscowości położonej w prowincji Bolzano zjeżdzają tenisiści stołowi z kilku krajów, aby rywalizować w drużynowych zawodach Schwarzenbach Cup. W tegorocznej edycji udział wzięły 144. drużyny z Niemiec, Austrii, Włoch, Szwajcarii i Polski. Ten ostatni kraj po raz pierwszy we włoskich zawodach reprezentowali tenisiści stołowi Wametu Dąbcze.

Zespół z powiatu leszczyńskiego od początku zmagań spisywał się bardzo dobrze w Ora. W fazie grupowej drużyna z gminy Rydzyna pokonała SV Deuchelried 2 4:2, SG Aulenheim 4:2 oraz Wangen/Schooorleee 4:0. Doskonała gra w pierwszym etapie zmagań sprawiła, że Wamet Dąbcze awansował do 1/8 finału. W pierwszej rundzie turnieju głównego tenisiści stołowi z Wielkopolski pokonali SpVgg Thalkirchen/R.Rackets II 4:2.

Swój najtrudniejszy pojedynek gracze Wametu Dąbcze rozegrali w ćwierćfinale, w którym pokonali po niezwykle zaciętym spotkaniu drużynę TG Donzdorf 4:3. W półfinale uczestnik Pucharu Europy TT Inter Cup wygrał z SpVgg Thalkirchen/R.Rackets III 4:2 i zapewnił sobie awans do finałowego spotkania.

W decydującym meczu tenisiści stołowi z Dąbcza dzielnie walczyli z faworytami imprezy – SpVgg Thalkirchen/R.Rackets I, ulegając ostatecznie niemieckiemu rywalowi 2:4. Warto jednak dodać, że po pierwszej serii spotkań to biało-czerwona drużyna prowadzila 2:1.

Drugie miejsce w 35. edycji Schwarzenbach Cup to ogromny sukces Wametu Dąbcze, który we włoskiej miejscowości Ora wystąpił w składzie: Jakub Werner, Mateusz Przybył, Denis Bolewicz, Tomasz Mrozek i Mieszko Przybył.