2. liga mężczyzn: W sobotę premierowy mecz z Poznaniem

W najbliższą sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki 2. ligi mężczyzn w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Wamet Dąbcze w premierowej kolejce grupy południowej podejmie we własnej hali KR-S fairplayce Poznań. Początek spotkania o godzinie 16. Wstęp wolny.

Po niezwykle udanym poprzednim sezonie i zajęciu trzeciego miejsca w końcowej klasyfikacji 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej, przez zespołem z gminy Rydzyna kolejne zmagania na 2-ligowym froncie, które zostaną rozegrane w nieco innej formule niż dotychczas. Od sezonu 2021/2022 do fazy play off awansują tylko po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy (wcześniej w rundzie finałowej występowały cztery pierwsze drużyny). Ponadto zespoły będą rozgrywały jeden mecz dziennie, a nie jak dotychczas, dwa.

W wakacyjnej przerwie w szeregach drużyny z powiatu leszczyńskiego doszło do kilku zmian kadrowych. Z Wametu odeszli Jakub Werner (do Piasta Popravy Ostrzeszów) i Białorusin Andrei Labanau (będzie grał we włoskiej Serie A2). W ich miejsce klub pozyskał występującego w 1-ligowym Darz Borze Karnieszewice – Michała Krzyżanowskiego oraz niezwykle uzdolnionego tenisistę stołowego młodego pokolenia – Jakuba Matkowskiego.

Najbliższy rywal Wametu Dąbcze – KR-S fairplayce Poznań w poprzednim sezonie został sklasyfikowany na piątym miejscu w grupie południowej. W bezpośrednich starciach obydwu ekip w minionych rozgrywkach dwukrotnie lepsi okazali się tenisiści stołowi z gminy Rydzyna. W Poznaniu Wamet zwyciężył 8:2, a we własnej hali ekipa z Dąbcza zwyciężyła 7:3.

Sobotni mecz w hali sportowej w Dąbczu pomiędzy Wametem Dąbcze z KR-S fairplayce Poznań rozpocznie się o godzinie 16. Wstęp wolny.