2. liga kobiet: Znakomity debiut Wametu!

Znakomicie w swoim debiucie w 2. lidze zaprezentowały się tenisistki stołowe Wametu Dąbcze. Zespół z gminy Rydzyna w pierwszej kolejce nowego sezonu zdecydowanie pokonał we własnej hali najlepszą drużynę poprzednich rozgrywek – KR-S fairplayce Poznań 8:2!

W sobotnie popołudnie po raz pierwszy w historii Klubu Sportowego Wamet Dąbcze, zespół z gminy Rydzyna wziął udział w meczu 2. ligi kobiet. W premierowej kolejce podopieczne Mateusza Przybyła: Natalia Michorczyk, Magdalena Jaszczuk, Agata Domańska i Sandra Kozioł pewnie ograły swoje przeciwniczki 8:2.

Wygrywając wysoko nad zespołem ze stolicy Wielkopolski drużyna Wametu Dąbcze udowodniła, że w tym sezonie stać ją na skuteczną walkę z najlepszymi na 2-ligowym froncie. W końcówce 2021 roku tenisistki stołowe z powiatu leszczyńskiego czekają jeszcze trzy pojedynki: na wyjeździe z TTS-em Trzemeszno (30. października) i UKS-em Daniszyn (4. grudnia) oraz domowe starcie z Orłem Wysocko Wielkie (11. grudnia).

W sezonie 2021/2022 w grupie wielkopolskiej 2. ligi kobiet udział bierze dziewięć zespołów. Najlepsza drużyna po rozegraniu pierwszej rundy zmierzy się z triumfatorem grupy zachodniopomorskiej o tytuł mistrza 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Triumfator rozgrywek weźmie udział w dwumeczou barażowym o awans na zaplecze Ekstraklasy.