2. liga: Faworyt wyeliminował Wamet w fazie play off

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze na fazie play off zakończyli zmagania w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej. W rundzie finałowej rozgrywek zawodnicy z Dąbcza dwukrotnie ulegli Darz-Borowi Karnieszewice. Ostatecznie w 16-zespołowych zmaganiach, Wamet został sklasyfikowany na wysokim, ósmym miejscu.

Sobotni rewanż w Sianowie (w tej miejscowości rozgrywa swoje spotkania ekipa z Karnieszewic) przebiegał od początku do końca pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali całe spotkanie 10:0. W obydwu ekipach w drugim meczu fazy play off zabrakło liderów – Artura Daniela i Andreia Labanaua. Białoruski lider klubu z gminy Rydzyna brał w tym samym czasie udział w zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji swojego kraju w Mińsku.

Mimo wysokich porażek z Darz Borem Karnieszewice w fazie play off, Wamet Dąbcze bardzo dobrze spisywał się w sezonie 2017/2018 na 2-ligowym froncie. Ekipa z powiatu leszczyńskiego po rewelacyjnej rundzie rewanżowej zajęła czwarte miejsce w grupie południowej, wyprzedzając w końcowej klasyfikacji zespoły ze Śmigla, Opalenicy, Leszna i Drzeczkowa. W sezonie zasadniczym przedstawiciele drużyny z Dąbcza zdobyli 15 punktów, z czego aż 10 w rundzie rewanżowej.

W turnieju finałowym 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej zagrają Darz Bór Karnieszewice, Ochman Raszków, ATS Stargard i Tajfun Ostrów Wielkopolski. Triumfator zmagań awansuje do pojedynku barażowego, którego stawką będzie gra w 1. lidze w sezonie 2018/2019. Z 2. ligą żegnają się z kolei Burza Drzeczkowo, UKS Team Tenis 2005 Białogard, Koszalinianin Koszalin i Junior Leszno. Ich miejsce w 2. lidze w nowym sezonie zajmą Luvena Luboń, Łobzonka Wyrzysk, Chrobry Międzyzdroje i Koszalinianin Koszalin II.