Wamet rozpoczyna zmagania w Pucharze Europy! W sobotę półfinał grupy “D” w Zellertal

Wamet Dąbcze wraca do rywalizacji w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup. W meczu półfinałowym grupy “D”, zespół z gminy Rydzyna zmierzy się na wyjeździe z niemieckim TSG Zellertal. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 17 u naszych zachodnich sąsiadów.

Drużyna z Zellertal to dobrze znany rywal Wametowi Dąbcze. Obydwa zespoły zmierzyły się ze sobą w 2019 roku. Wówczas tenisiści stołowi Wametu wygrali w Niemczech 7:0, a komplet punktów w szeregach 2-ligowca z Wielkopolski wywalczyli Krzysztof Mrozek, Tomasz Mrozek i Mateusz Przybył.

Z trójki zawodników, którzy zagrali przeciwko TSG Zellertal w 2019 roku, w najbliższą sobotę wystąpi dwóch: Tomasz Mrozek i Mateusz Przybył. Ponadto w składzie Wametu na półfinałowe starcie grupy “D” Pucharu Europy TT Inter Cup znalazły się Agata Domańska i Sandra Kozioł, czyli zawodniczki reprezentujące na co dzień barwy żeńskiej drużyny klubu z Dąbcza na 2-ligowym froncie.

W pierwszym etapie tegorocznych zmagań w Pucharze Europy TT Inter Cup zespoły rywalizują w grupach, z których zwycięzcy awansują do rundy finałowej.

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze trafili do grupy „D”, w której znalazły się również TSG Zellertal (Niemcy), Ingre TT CMPJM (Francja) i Tatran KRPA Hostinne (Czechy). W półfinale zmagań grupowych rywalem klubu z gminy Rydzyna będzie drużyna z Niemiec, a drugą parę półfinalistów tworzą Francuzi i Czesi. Zwycięzcy tych spotkań zagrają o pierwsze miejsce w grupie, a przegrani o trzecie.

Najlepsze zespoły z każdej grupy powalczą w rundzie finałowej o dwa trofea – Josefa Simecka i Kurta Posilesa. Wamet Dąbcze będzie miał szansę sięgnąć po ten drugim puchar, powiem powalczą o niego triumfatorzy grupy „D”, „E” i „C”