Wamet poznał rywali w Pucharze Polski

Dwie drużyny Wametu Dąbcze wystartują w tegorocznej edycji Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej w tenisie stołowym. Pierwsza runda tych rozgrywek zostanie rozegrana 3. grudnia 2017 roku.

Do udziału w pucharowych zmaganiach w sezonie 2017/2018 zgłosiło się 16. drużyn z całego województwa, które rywalizować będą w czterech grupach. Triumfatorzy grup awansują do turnieju finałowego, który odbędzie się na początku przyszłego roku.

2-ligowy Wamet Dąbcze trafił do grupy “D”, w której rywalizował będzie z Burzą Drzeczkowo I, Burzą Drzeczkowo II i Startem Gostyń. Jest to jedyna grupa, w której znalazły się dwa zespoły występujące na co dzień w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Gospodarzem turnieju będzie Kąkolewo, gdzie swoje spotkania rozgrywają tenisiści stołowi z Drzeczkowa.

Druga drużyna Wametu Dąbcze wybiera się do Gniezna, gdzie rywalizowała będzie w grupie “A”. Oprócz gospodarzy, 2-ligowej Stelli Niechan, rywalami współlidera 4. ligi będą także Nałęcz Ostroróg II i Gamaja Rogoźno.

Puchar Polski – podział na grupy:
gr. A: Stella Gniezno (gospodarz), Wamet II Dąbcze , UKS Nałęcz II Ostroróg, Gamaja I Rogoźno
gr. B: MKST I Opalenica (gospodarz), LKTS Luboń I, UKS Nałęcz III Ostroróg, LKTS II Luboń
gr. C: UKS Nałęcz I Ostroróg (gospodarz), Gamaja II Rogoźno, MKTS II Opalenica, SKTS Rataje Poznan
gr. D: Wamet I Dąbcze, Burza I Drzeczkowo, Burza II Drzeczkowo (gospodarz), Start Gostyń