Wamet Dąbcze zadebiutuje w 2. lidze kobiet!

To historyczny moment dla Klubu Sportowego Wamet Dąbcze. W sezonie 2021/2022 zespół z powiatu leszczyńskiego zadebiutuje w 2. lidze … kobiet.

Od 2009 roku, czyli od momentu założenia Klubu Sportowego Wamet Dąbcze, zawodnicy tego zespołu występowali tylko w męskich rozgrywkach drużynowych. Wszystko zmieni się jednak od września, kiedy to po raz pierwszy w dziejach, drużyna z gminy Rydzyna rywalizować będzie w 2. lidze kobiet.

Skład drużyny na nowym sezon i historyczne występy w 2. lidze kobiet jest już praktycznie skompletowany. Już wiadomo, że w zespole występować będą dwie tenisistki stołowe z ekstraklasową przeszłością – Natalia Michorczyk i Magdalena Jaszczuk, które w poprzednim sezonie występowały w 1-ligowym Cukrowniku Chybie. W najbliższych dniach klub przedstawi kolejne reprezentantki, które występować będą w trzeciej klasie rozgrywkowej w naszym kraju.

Rozgrywki na 2-ligowym froncie kobiet toczą się w dwóch województwach: wielkopolskim i zachodniopomorskim. W poprzednim sezonie zmagania z kompletem zwycięstw wygrał fairPlayce Poznań, który w końcowej klasyfikacji wyprzedził Nałęcz Wroklech Ostroróg i Luvenę II Luboń.

Oprócz gry w 2. lidze kobiet, w sezonie 2021/2022 drużyny Wametu Dąbcze występować będą także w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej mężczyzn i 3. ligi mężczyzn.