Wamet Dąbcze wicemistrzem 2. ligi mężczyzn! To najlepszy wynik w dziejach klubu!

Tenisiści stołowi Wamet Dąbcze wywalczyli w sobotę tytuł wicemistrzów 2. ligi mężczyzn wielkopolsko-zachodniopomorskiej. To najlepszy wynik w historii klubu, który został założony w połowie 2009 roku!

W sobotę w Ostrzeszwie został rozegrany turniej finałowy 2. ligi mężczyzn wielkopolsko-zachodniopomorskiej z udziałem czterech najlepszych zespołów po sezonie zasadniczym. W półfinale gracze Wametu Dąbcze pokonali zdecydowanie i szybko najlepszą drużynę w grupie północnej – Visonex LUKS Top Wierzbięcin 6:0 (w całym spotkaniu tenisiści stołowi z powiatu leszczyńskiego przegrali zaledwie dwa sety!).

W wielkim finale, które stawką było wygranie rozgrywek i przepustka do dwumeczu barażowego o awans do 1. ligi mężczyzn, Wamet Dąbcze zmierzył się z Piastem Popravą Ostrzeszów. Dla drużyny z gminy Rydzyna było to już czwarte w tym sezonie starcie z tym rywalem. W trzech wcześniejszych konfrontacjach (w lidze i Drużynowym Pucharze Polski) zdecydowane zwycięstwa odnosili ostrzeszowianie.

Niespodzianki nie było także w sobotnim spotkaniu finałowym. Podopieczni Jarosława Krzywaźni zwyciężyli 6:2 i zrealizowali zakładany przedsezonowy cel, jakim było wygranie 2. ligi mężczyzn wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Po jednym punkcie dla Wametu w ostatnim spotkaniu sezonu zdobyli Michał Krzyżanowski i Tomasz Mrozek.

• To był znakomity sezon dla naszego klubu. Przed startem rozgrywek nie zakładaliśmy, że zajdziemy w tych rozgrywkach tak wysoko. Każdy z zawodników w turnieju finałowym dał z siebie wszystko. Walczyliśmy i jestem dumny z tej drużyny. Warto zaznaczyć, że osiągnęliśmy wielki wynik, mają w składzie dwóch juniorów – powiedział Mateusz Przybył, prezes Wametu Dąbcze.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Wametu Dąbcze w 2. lidze mężczyzn wielkopolsko-zachodniopomorskiej był Michał Krzyżanowski, który przegrał tylko dwa pojedynki – obydwa z tenisistą stołowym Piasta Popravy Ostrzeszów Pawłem Piotrowskim.