Wamet Dąbcze rozpoczął przygotowania do sezonu

W środę (1. sierpnia) przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Zespół z gminy Rydzyna od września rywalizował będzie na kilku frontach (Pucharze Europy TT Inter Cup, 2. lidze, 4. lidze, Pucharze Polski i turniejach indywidualnych).

W porównaniu do poprzedniego sezonu, w zestawieniu Wametu Dąbcze doszło do dwóch zmian. Od ligi niemieckiej odszedł lider drużyny, młodzieżowy wicemistrz Białorusi – Andrei Labanau. W jego miejsce klub pozyskał byłego brązowego medalistę mistrzostw Polski kadetów w grze pojedynczej – Jakuba Wernera z ZKS-u Drzonków. Z zespołu z gminy Rydzyna odszedł także Andrzej Hubert.

Zmagania w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej wystartują najprawdopodobniej 22. września. Rywalizacja w tym sezonie zapowiada się niezwykle interesująco i ciekawie. – Ciężko będzie powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu i uzyskać awans do fazy play off. Zespoły są bardzo wyrównane, a to gwarantuje sporo emocji – mówi Mateusz Przybył, grający prezes Wametu Dąbcze.

Do sporej rewolucji dojdzie w zespole rezerw klubu z Dąbcza, który występuje w 4. lidze. Działacze Wametu zamierzają stawiać w tych zmaganiach przede wszystkich na swoich wychowanków z Akademii Tenisa Stołowego. – Chcemy, aby nasi adepci ogrywali się w rozgrywkach ligowych i zbierali cenne doświadczenie. Przy boku starszych kolegów z drugiej drużyny z pewnością poczynią znaczące postępy – dodaje Przybył.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Wamet Dąbcze zajął najlepsze w historii, ósme miejsce w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej i wystąpił w fazie play off. Zespół z powiatu leszczyńskiej dotarł także do trzeciej rundy Pucharu Europy TT Inter Cup.