Wamet Dąbcze rezygnuje ze startu w TT Inter Cup

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze nie zagrają w nowym sezonie w Pucharze Europy TT Inter Cup. Klub z gminy Rydzyna decyzję o rezygnacji z międzynarodowych startów podjął ze względów bezpieczeństwa.

Gracze Wametu Dąbcze w Pucharze Europy TT Inter Cup występują od trzech sezonów. Zdecydowanie najlepsza w wykonaniu zespołu z powiatu leszczyńskiego była ostatnia edycja, w której pingpongiści z Dąbcza dotarli do półfinału turnieju o trofeum Josefa Simecka. W 1/2 finału ekipa Wametu została wyeliminowała przez włoski ASC TT Raiffeisen Sarnthein.

  • W nachodzącym sezonie zabraknie nas w Pucharze Europy TT Inter Cup. Ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19 postanowiliśmy na rok wycofać się z tych europejskich rozgrywek. Wszystko wskazuje na to, że do zmagań międzynarodowych wrócimy w połowie 2021 roku na 36. edycję odbywającego się w Ora Scharzenbach Cup – mówi Mateusz Przybył, prezes Wametu Dąbcze.

Przez trzy sezony występów w TT Inter Cup przedstawiciele Wametu Dąbcze zagrali w Austrii (Ebensse i Halbturn), Włoszech (dwukrotnie w Sarntal) i Niemczech (Zellertal). Z kolei we własnej hali ekipa z gminy Rydzyna gościła drużyny z Niemiec (Merseburg i Geseke) i Włoch (Norbello).