Wamet bez Andreia Labanaua w nowym sezonie

Andrei Labanau nie będzie w przyszłym sezonie reprezentował barw Wametu Dąbcze. Młodzieżowy wicemistrz Białorusi do lat 21 po dwóch sezonach spędzonych w klubie z gminy Rydzyna postanowił zmienić otoczenie.

Labanau kontrakt z Wametem Dąbcze podpisał w 2016 roku. Przez dwa ostatnie sezony był zdecydowanie najlepszym graczem zespołu z powiatu leszczyńskiego. W ostatnich miesiącach właśnie w barwach ekipy z Dąbcza sięgnął po tytuł wicemistrza Białorusi do lat 21 oraz zajął szóste miejsce w seniorskim czempionacie swojego kraju. Andrei Labanau był także pierwszym w historii graczem Wametu Dąbcze, który wystąpił w zawodach z cyklu ITTF World Tour.

– W imieniu swoim jak i kolegów z drużyny chciałbym podziękować Andreiowi za te dwa wspaniałe sezony. Był naszym zdecydowanym liderem i na pewno w kolejnym sezonie odczujemy jego brak – mówi prezes Wametu Dąbcze, Mateusz Przybył. – Andrei wiele zrobił dla naszego klubu. Cieszymy się, że reprezentował nasze barwy w ostatnich dwóch sezonach i życzymy mu dużo szcześcia i sukcesów w nowej drużynie.

Za białoruskim tenisistą stołowym bardzo udany sezon. Oprócz sukcesów indywidualnych, Andrei Labanau bardzo dobrze spisywał się także w rozgrywkach ligowych i Pucharze Europy TT Inter Cup. W europejskim pucharze odniósł komplet zwycięstw, pokonując m.in. czołowego gracza 2. Bundesligi – Simona Oberfichtnera 3:2 i wicemistrza Austrii juniorów – Jonasa Prombergera 3:2.

W nowym sezonie Andrei Labanau najprawdopodobniej będzie występował w lidze niemieckiej.