W sobotę 2-ligowe emocje! Daniszyn i Raszków zagrają w Dąbczu

W najbliższą sobotę w Dąbczu po raz pierwszy w tym sezonie zostaną rozegrane spotkania 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej w tenisie stołowym. Miejscowy Wamet zmierzy się z UKS-em Daniszym oraz faworytem rozgrywek – Ochmanem Raszków. Wstęp na obydwa spotkania jest bezpłatny.

Pierwsza seria spotkań nie była udana dla Wametu Dąbcze. Uczestnik Pucharu Europy TT Inter Cup przegrał na inaugurację z Piastem Ostrzeszów 2:8 i Tajfunem Ostrów Wielkopolski 3:7. O punkty nie będzie łatwo także w serii, która odbędzie się w najbliższy weekend.

Pierwszym rywalem klubu z gminy Rydzyna będzie UKS Daniszyn. To beniaminek, który w poprzednim sezonie znakomicie radził sobie na 3-ligowym froncie. Drużyna w całości oparta jest na byłych graczach Tajfuna Ostrów Wielkopolski (w Ostrowie Wielkopolskim nie występuje aktualnie żaden zawodnik z tego miasta). Na inaugurację 2-ligowych zmagań zespół z Daniszyna pokonał przed własną publicznością Luvenę Luboń 6:4 oraz uległ MKTS-owi Opalenica 4:6 i aktualnie zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli.

W godzinach popołudniowych tenisiści stołowi z Dąbcza zmierzą się z Ochmanem Raszków, który od lat należy do ścisłej czołówki 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Raszkowianie przed sezon wzmocnili swoje szeregi Rafałem Dworakowski i Maciejem Wiśniewskim i po raz kolejny postarają się zdominować rozgrywki. Jeśli do tej dwójki dodamy jeszcze Adriana Korzybskiego i uczestnika mistrzostw świata w ping pongu – Radosława Malinowskiego, to Ochman ma zdecydowanie najsilniejszą ekipę w grupie południowej 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej.

Pierwsze sobotnie spotkanie z UKS-em Daniszyn rozpocznie się o godzinie 11. Cztery godziny później dojdzie do starcia Wametu z Ochmanem Raszków.

Plan spotkań:
godz. 11:00 Wamet Dabcze – UKS Daniszyn
godz. 15:00 Wamet Dąbcze – Ochman Raszków