W piątek derby w Dąbczu! Wamet zagra z Juniorem

W najbliższy piątek o godzinie 18 w hali sportowej w Dąbczu zostaną rozegrane derby regionu 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Miejscowy Wamet zmierzy się z Juniorem Leszno.

Pierwotnie pojedynek miał się odbyć w Lesznie, jednak z powodu problemów z salą Juniora, derby regionu po raz drugi w tym sezonie zostaną rozegrane w Dąbczu. Co ciekawe, od pewnego czasu obydwa zespoły wspólnie trenują, więc w piątkowy wieczór zapowiada się interesujące widowisko.

Pierwsze tegoroczne starcie Wametu z Juniorem zakończyło się podziałem punktów. Po dwa “oczka” dla ekipy z Dąbcza w pierwszej odsłonie wywalczyli Denis Bolewicz i Andrei Labanau, a jeden punkt dorzucił Mateusz Przybył. W zespole z Leszna po 1,5 punktu zainkasowali Rafał Osięgłowski, Dawid Jóźwiak i Mateusz Gimziński, a 0,5 punktu wywalczył Maciej Knoski.

Przed piątkowymi derbami wyżej w ligowej tabeli sklasyfikowani są gracze Wametu Dąbcze, którzy w aktualnym sezonie wygrali jeden mecz i aż cztery spotkania zremisowali. Zespół z Leszna zainkasował dotychczas trzy punkty (remis z Dąbczem i wygrana z Burzą Drzeczkowo).

Początek derbów regionu w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej zaplanowano na godzinę 18. Wstęp wolny.