W niedzielę Puchar Polski i Grand Prix Wielkopolski żaków

Najbliższa niedziela zapowiada się bardzo pracowicie dla zawodników Wametu Dąbcze. Przedstawiciele klubu z gminy Rydzyna wezmą bowiem udział w 1. rundzie Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej i II Grand Prix Wielkopolski żaków.

Do tegorocznej pucharowej rywalizacji Wamet zgłosił dwa zespoły. Pierwsza drużyna (Jakub Werner, Piotr Chmiel, Denis Bolewicz i Mateusz Przybył) rywalizować będzie w Opalenicy w grupie “B” z miejscowym MKTS-em II, Active Nekla i Polonią Śmigiel II. Drugi zespół Wametu (Krzysztof Mrozek, Tomasz Mrozek, Miłosz Matusik) wybierze się do Poznania, gdzie wraz z Luveną Luboń, Ratajami 50 Poznań i Startem Gostyń rywalizować będzie o zwycięstwo w grupie “D”.

W pierwszym etapie Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej udział bierze 16 zespołów, które zostały podzielone na cztery grupy. Triumfatorzy grup awansują do półfinałów, w których z racji rozstawienia są już Sparta Złotów, Polonia Śmigiel, Nałęcz Ostroróg i obrońca trofum – Stella Niechan Gniezno.

Poznań gościł będzie w niedzielę także uczestników II Grand Prix Wielkopolski żaków. W tych zawodach barw Wametu Dąbcze bronić będą: Filip Baliński, Tymoteusz Marcinkowski i Maciej Kajzer.