W 2. lidze już wszystko jasne

Triumfator 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej – Darz Bór Karnieszewice nie zdołał awansować do 1. ligi. Zespół grającego trenera Artura Daniela w barażach okazał się słabszy od Energi KTS Toruń II i w nowym sezonie ponownie będzie występował na 2-ligowym froncie.

Darz Bór Karnieszewice w fazie play off dwukrotnie pokonał Wamet Dąbcze i pozbawił zespół z gminy Rydzyna szans na udział w finale 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Ostatecznie rywalizację ligową w sezonie 2017/2018 drużyna z powiatu leszczyńskiego ukończyła na bardzo wysokim, ósmym miejscu. Po raz pierwszy w historii gracze Wametu okazali się najwyżej sklasyfikowaną ekipą z regionu w tabeli 2. ligi.

Brak przepustki Darz Boru Karnieszewice do wyższej klasy rozgrywkowej oznacza, że w grupie południowej w sezonie 2018/2019 pojawią się dwa nowe zespoły. Do Ochmana Raszków, Tajfuna Ostrów Wielkopolski, Stelli Niechan Gniezno, Wametu Dąbcze, Polonii Śmigiel i MKTS-u Opalenica dołączą Luvena Luboń (beniaminek) oraz Nałęcz Ostroróg. Grupę północną tworzyć będą natomiast Darz Bór Karnieszewice, ATS Stargard, Sparta Złotów, Champion Police, Visonex LUKS Top Wierzbięcin, Łobzonka Wyrzysk (beniaminek), Chrobry Międzyzdroje (beniaminek) i Koszalinianin Koszalin II (beniaminek).