Turniej okręgowy w Krzywiniu: Kajzer wygrywa, Szabała trzecia

Maciej Kajzer zajął pierwsze miejsce w kategorii żaków, a Amelia Szabała uplasowała się na trzeciej pozycji w gronie skrzatek podczas II okręgowego turnieju tenisa stołowego, który w sobotę odbył się w Krzywiniu.

Barw Wametu Dąbcze podczas sobotnich zmagań reprezentowało sześcioro młodych zawodników i zawodniczek. Najlepszy wynik w Krzywiniu osiągnął Maciej Kajzer, który pewnie wygrał zmagania w kategorii żaków. Bardzo wysokie miejsca w tej grupie wiekowej zajęli także dwaj inni przedstawiciele Wametu – Tymoteusz Marcinkowski i Filip Baliński. Pierwszy uplasował się na czwartym, a drugi na piątym miejscu.

Aż pięci zawodników klub z gminy Rydzyna rywalizowało w turnieju młodzików. W tej kategorii także najlepszy wynik uzyskał Maciej Kajzer, który zajął czwarte miejsce. W czołowej “ósemce” został sklasyfikowany także Bartek Kaźmierczak, który zajął ostatecznie miejsca w przedziale 7-8. Zmagania w turnieju młodzików na miejscach 9-12 ukńczyli Tymoteusz Marcinkowski i Mikołaj Szabała, a Filip Baliński uplasował się w przedziale 17-20.

Na podium podczas sobotnich zmagań oprócz Kajzera stanęła także Amelia Szabała. Najmłodsza zawodniczka Wametu Dąbcze zajęła trzecie miejsce w rywalizacji skrzatek.